Állásbörze határon túli hallgatóknak a szülőföldi munkavállalásért

A Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiuma (BI MÁSZ) felvállalt hivatásaként állásbörzét szervez határon túli magyar nemzetiségű magyarországi felsőoktatásban tanuló hallgatók számára szülőföldi vállalkozások részvételével. A rendezvényre várják a Magyarországon tanuló szlovákiai magyar hallgatókat.

Az esemény szervezői szándékuk szerint segítséget szeretnének nyújtani a fiataloknak abban, hogy azok felsőoktatási tanulmányaik befejeztével megismerhessék a szülőföldjükön kínálkozó lehetőségeket, ezáltal könnyebben elhelyezkedhessenek. Így akár csökkenhet a szülőföldről való elvándorlást, mely különösen a diplomás fiatalokat érinti.

A BI MÁSZ munkatársai megkeresésünkre elmondták, hogy legfőbb céljuk segíteni a fiatalok odahaza történő elhelyezkedését felsőoktatási tanulmányaik befejeztével. „Lehetőséget kívánunk teremteni úgy a hallgatók, mint a vállalkozások számára, hogy a munkaerő-kereslet és -kínálat hatékony formában találkozhasson. A hallgatók toborzása mellett megszólítjuk az egész Kárpát-medencében működő vállalkozásokat, cégeket, akiknek bemutatkozási lehetőséget nyújtunk ezen az eseményen” – tudtuk meg.

Az állásbörzén egyaránt vesznek részt szlovákiai, kárpátaljai, erdélyi, vajdasági és horvátországi munkaerőpiaci, foglalkoztatási szakemberek és vállalkozások. Mindegyik régió különálló, számára kialakított regionális térben folytathatja párbeszédeit a szülőföldi lehetőségekről, kihívásokról, elhelyezkedésről, vállalkozásról és a téma különböző aspektusairól. A látogatók (hallgatók, végzősök, friss diplomások, érdeklődők) közvetlenül megszólíthatják a régiójukból jelen lévő regionális szakembereket, vállalkozásokat. Alkalom nyílik a kárpát-medencei régiók szakembereinek találkozására is.

A rendezvényt pályakezdést, hazatérést segítő szakmai előadások teszik tartalmasabbá a hazai viszonyokat is jól ismerő szakemberek részvételével. A látogatók, résztvevők előadásokat hallhatnak – többek között – dr. Gerzsa István miniszteri biztostól, de olyan szakemberek előadásai is színesítik a programot, mint Mérő László. A magyar matematikus, publicista, pszichológus – jelenleg az ELTE Gazdaságpszichológiai szakcsoportjának egyetemi tanára – előadása A korszerű tudás természete címet viseli. Olyan gyakorlatias kérdésekről is szó esik majd a nap folyamán, mint a diplomahonosítás folyamata.

A részletes programról a www.martonaron.hu weboldalon kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők, vagy az esemény állandóan frissülő facebook oldalán.

A részvétel mindenki számára (mind a hallgatók, mind a vállalkozók számára) ingyenes, csupán előzetes regisztráció szükséges.

A rendezvény időpontja: 2016. április 1., 12:30-18:00 óra
Helyszín: Balassi Intézet központi épülete (Budapest, 1016 Somlói út 51.

szakc.sk